Zisk Commerzbank vlani klesol na 156 miliónov eur

Na archívnej snímke sídlo banky Commerzbank vo Frankfurte nad Mohanom. Foto: TASR/AP

Frankfurt nad Mohanom 8. februára (TASR) - Nemecká Commerzbank zaznamenala v roku 2017 výrazný pokles čistého zisku v dôsledku nákladného procesu reštrukturalizácie. Analytici však očakávali ešte horší výsledok.

Čistý zisk druhého najväčšieho úverového ústavu v Nemecku sa v minulom roku znížil na 156 miliónov eur z 279 miliónov eur v roku 2016 a 1,1 miliardy eur v roku 2015.

Analytici predpovedali banke za minulý rok čistý zisk vo výške 127 miliónov eur.

"Pokročili sme s digitalizáciou banky,"
povedal generálny riaditeľ Commerzbank Martin Zielke.

Banka si naplánovala zvýšenie počtu "ziskových" súkromných klientov. Dala si za cieľ prilákať 2 milióny nových zákazníkov do roku 2020, aj keď pripustila, že noví klienti začínajú pre ňu generovať príjmy v priemere až po 18 mesiacoch.

Commerzbank oznámila svoju novú stratégiu na jeseň roku 2016 a doteraz získala 639.000 nových zákazníkov, z toho 500.000 v roku 2017.

Banka, v ktorej má od začiatku roka 2009 podiel aj štát výmenou za kapitálovú injekciu, uviedla, že v uplynulom období sa na jej výsledkoch odrazil negatívny vplyv súčasných nízkych úrokových sadzieb aj silná konkurencie v sektore.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.