ĽSNS predstavila návrh zákona na podporu najchudobnejších regiónov

Na archívnej snímke Marián Kotleba. Foto: TASR Branislav Račko

Bratislava 23. februára (TASR) – Štátnu investičnú pomoc by mal získať len taký prijímateľ, ktorý plánuje zrealizovať investičný zámer v jednom z najmenej rozvinutých regiónov na Slovensku. Predpokladá to novela zákona o investičnej pomoci, ktorú na piatkovej tlačovej konferencii v Bratislave predstavila opozičná ĽSNS Mariana Kotlebu.

Cieľom novely by malo byť znižovanie regionálnych rozdielov a podpora zamestnanosti v najmenej rozvinutých regiónoch Slovenska. "V rámci tejto novely navrhujeme upraviť definíciu oprávneného prijímateľa investičnej pomoci tak, aby mohol štátnu investičnú pomoc získať len taký prijímateľ, ktorý plánuje zrealizovať investičný zámer minimálne v jednom z najmenej rozvinutých okresov na Slovensku," priblížil poslanec NR SR Ján Kecskés.

Zmeniť by sa nemala výška poskytovanej investičnej pomoci zo štátneho rozpočtu, len jej prijímateľ. Malo by sa tak prispieť k naštartovaniu hospodárstva v daných regiónoch, čo by malo mať za následok pozitívny vplyv na rozpočet verejnej správy, podnikateľské prostredie a na hospodárenie obyvateľstva. ĽSNS navrhuje účinnosť zákona od 1. júla 2018.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.