REAKCIE POLITIKOV: Správa o náhlej smrti P. Pašku mnohých zaskočila

Na archívnej snímke uprostred dole predseda NR SR Pavol Paška počas diskusie 13. novembra 2014 v Bratislave. Foto: TASR - Martin Baumann

Bratislava 6. apríla (TASR) - Prezidenta SR Andreja Kisku zaskočila náhla smrť bývalého predsedu parlamentu Pavla Pašku, rodine a príbuzným vyjadril úprimnú sústrasť.

"Prezidenta zaskočilo náhle úmrtie Pavla Pašku a vyjadril úprimnú sústrasť najbližším príbuzným, rodine, priateľom a známym," napísal Kiskov hovorca Roman Krpelan v písomnom stanovisku.

Smer-SD: Odišiel náš dlhoročný kolega a priateľ

Náš dlhoročný kolega, straník a v prvom rade priateľ dnes odišiel. Úprimnú sústrasť celej jeho rodine a ďalším pozostalým. Na sociálnej sieti to v reakcii na úmrtie Pavla Pašku napísala jeho materská strana Smer-SD.

P. Hrušovský: Správa o náhlej smrti P. Pašku ma zaskočila, som šokovaný a smutný

Správa o náhlej smrti bývalého predsedu Národnej rady SR Pavla Pašku (Smer-SD) zaskočila a šokovala Pavla Hrušovského, ktorý tiež v minulosti zastával post šéfa parlamentu za KDH.

"Som z toho smutný, aj keď sme vždy boli na opačných stranách a nikdy sme v koalícii nespolupracovali. Ale s Pavlom Paškom sme mali dobrý vzťah. Bol schopný filozof a vnášal do politiky nové prvky. Aj keď sme na viaceré veci mali rozdielny názor, som z tejto správy šokovaný a smutný," povedal pre TASR Hrušovský.

Pavol Paška zomrel na infarkt vo veku 60 rokov. TASR to potvrdili viaceré zdroje z prostredia Smeru-SD. Paška bol predsedom parlamentu dvakrát. Svoje druhé funkčné obdobie však ukončil predčasne v roku 2014 v súvislosti s kauzou predraženého piešťanského CT prístroja. Do roku 2016 bol aj podpredsedom Smeru-SD.

R. Sulík: Vyjadrujem úprimnú sústrasť rodine P. Pašku

Predseda SaS Richard Sulík, ktorý v minulosti zastával funkciu predsedu Národnej rady SR, vyjadruje úprimnú sústrasť rodine zosnulého bývalého šéfa parlamentu Pavla Pašku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.