MÍNUSOVÝ APRÍL: V sobotu ráno ojedinele mrzlo aj v nížinách

Ilustračné foto. Foto: TASR - Štefan Puškáš

Bratislava 7. apríla (TASR) - V sobotu ráno bol ojedinele aj v nížinách Slovenska slabý mráz. Na sociálnej sieti o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

Najnižšiu minimálnu teplotu vzduchu meteorológovia zaznamenali na krajnom severe, na Kysuciach, Orave a na severe Spiša, kde teplota vzduchu ojedinele klesla pod mínus štyri stupne Celzia. Výrazne vyššia bola minimálna teplota vzduchu na juhovýchode Slovenska, kde bolo nielen veľa oblačnosti, ale miestami bolo ešte aj veterno.

Slabý mráz SHMÚ ojedinele zaznamenal aj v nížinách na juhozápade Slovenska. Ojedinele slabo mrzlo v Podunajskej nížine, ale nižšia teplota bola nameraná v Záhorskej nížine, kde sa pri rovnakých cirkulačných podmienkach výraznejšie prejavujú geografické faktory, ako napríklad pôdny druh.

Výskyt mrazov v nížinách Slovenska je v prvej dekáde apríla ešte častý - vyskytuje sa ešte vo viac ako polovici rokov, doplnil SHMÚ. Dlhodobý priemer minimálnej dennej teploty vzduchu je v tomto období od približne mínus dvoch stupňov Celzia v najchladnejších oblastiach Slovenska po zhruba štyri až päť stupňov Celzia v teplejších oblastiach.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.