Mestské zastupiteľstvo schválilo odstúpenie starostu Teheránu

Teherán, ilustračná snímka. Foto: wikipedia.org

Teherán 10. apríla (TASR) - Poslanci mestského zastupiteľstva iránskej metropoly Teherán schválili v utorok odstúpenie tamojšieho starostu. Mohammad Alí Nadžafí zložil funkciu po tom, ako sa zúčastnil na školskom vystúpení s tancujúcimi dievčatami, čím pobúril iránskych duchovných lídrov, informovala agentúra AP.

Starostovu rezignáciu v hlasovaní podporilo celkove 15 poslancov z 21-členného zboru.

Nadžafího si v polovici marca predvolala prokuratúra, aby vysvetlil svoju prítomnosť na školskom vystúpení pri príležitosti Medzinárodného dňa žien.

Technokrat Nadžafí (65) je bývalý profesor matematiky na univerzite a časť svojich štúdií strávil v Spojených štátoch. Do úradu starostu Teheránu nastúpil vlani v auguste a zasadzoval sa za boj proti korupcii.

Tento reformný politik predložil podľa AP rezignáciu prvýkrát v marci, poslanci ju však na zasadnutí v nedeľu zamietli. Iránsky generálny prokurátor následne naliehal na Nadžafího, aby jej zamietnutie neprijal a rezignáciu predložil znova. Nadžafí tak urobil v pondelok a odôvodnil to zdravotnými ťažkosťami.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.