Desať projektov mladých dizajnérov získalo podporu vo výške 18.340 eur

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Bratislava 10. apríla (TASR) – Mladí dizajnéri získali finančnú podporu v celkovej výške 18.340 eur v rámci Nadácie Tatra banky. Zo 70 prijatých žiadostí bolo odbornou komisiou vybraných desať projektov. TASR o tom informovala hovorkyňa banky Zuzana Žiaranová.

Cieľom bolo podporiť vizionárske a kreatívne projekty, predovšetkým tvorbu mladých slovenských dizajnérov či mimovládne organizácie a školy, ktoré v tejto oblasti pôsobia. Podporená bola prezentácia absolventských prác mladých módnych dizajnérov, ako aj kolekcie z prírodných textílií inšpirované slovenským vidiekom. Podporu získala tiež publikácia, ktorá zachytáva výtvarné umenie i tradície a bude reprezentovať Slovensko aj za hranicami. V neposlednom rade boli podporení autori, ktorí vyvíjajú nové moderné a ekologické materiály.

"Vzhľadom na mimoriadny záujem sme sa tento rok opäť rozhodli pre dve kolá grantového programu Viac dizajnu. Nesmierne nás teší kreativita, inovatívnosť, ale najmä napredovanie mladých slovenských dizajnérov," uviedla Zuzana Böhmerová, manažérka Nadácie Tatra banky a sponzoringu. Druhé kolo grantového programu Viac dizajnu bude otvorené od 4. septembra do 16. októbra.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.