VIDEO: V Alžírsku sa zrútilo lietadlo, na palube bolo vyše 100 ľudí

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP Photo

Alžír 11. apríla (TASR) - Haváriu vojenského lietadla v Alžírsku neprežil ani jeden z cestujúcich na palube, uviedla v stredu televízna stanica al-Arabíja s odvolaním sa na alžírsky vojenský zdroj. Väčšina osôb na palube boli vojaci, dodal zdroj.

Spravodajská televízna stanica al-Džazíra citovala alžírsky štátny rozhlas, ktorý informoval o najmenej sto obetiach leteckého nešťastia.

Alžírske médiá spresnili, že vojenské lietadlo s niekoľkými desiatkami ľudí na palube sa zrútilo v stredu okolo 08.00 h miestneho času krátko po štarte z letiska na vojenskej základni Búfárík na severe krajiny. Podľa spravodajského portálu Algerie24 malo lietadlo namierené do západoalžírskeho mesta Baššár.

Lietadlo sa zrútilo krátko po štarte, ešte v areáli letiska na vojenskej základni, uviedli alžírske médiá.

Fotografie zverejnené na sociálnych sieťach svedčia o tom, že lietadlo typu Iľjušin-76 po náraze vzbĺklo. Na mieste incidentu, nad ktorým sa vznáša dym, zasahujú záchranári a hasiči.

Oficiálne údaje o obetiach na životoch a zranených zatiaľ nie sú k dispozícii, podobne ako ani informácie o počte cestujúcich - v závislosti od zdroja sa uvádza počet od niekoľkých desiatok cez vyše 100 po viac ako 200.

Mesto Búfárík sa nachádza približne 25 kilometrov juhozápadne od hlavného mesta Alžír.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.