Zisk britskej maloobchodnej siete Tesco vlani prudko vzrástol

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Londýn 11. apríla (TASR) - Zisk britského maloobchodného reťazca Tesco za obchodný rok 2017/2018 zaznamenal prudký rast. Nahor ho potiahlo zvýšenie tržieb takmer o 3 %, ako aj fakt, že predchádzajúci obchodný rok výsledky ovplyvnili mimoriadne náklady.

Najväčšia britská maloobchodná sieť dosiahla za obchodný rok 2017/2018, ktorý sa skončil 24. februára, zisk pred zdanením 1,3 miliardy libier (1,49 miliardy eur). V predchádzajúcom obchodnom roku predstavoval tento zisk 145 miliónov libier.

Výsledky potiahlo zvýšenie tržieb o 2,8 % na 57,5 miliardy libier, ale aj fakt, že zisk za rok 2016/2017 ovplyvnili vysoké náklady spojené s pokutou za účtovný škandál. Vďaka lepším než očakávaným výsledkom vedenie firmy oznámilo prvé vyplatenie celoročných dividend od roku 2014.

Ako uviedol šéf reťazca Dave Lewis, bol to ďalší rok, v ktorom spoločnosť Tesco zaznamenala výrazný pokrok, pričom poukázal na fakt, že rast dosiahla deviaty kvartál po sebe. "Zákazníci zaznamenali zlepšenie kvality aj ceny a výsledkom je, že stále viac ľudí nakupuje v obchodoch Tesco," povedal Lewis.

Výsledky maloobchodnej siete sa postupne zlepšujú od roku 2014, keď evidovala najhoršie výsledky v histórii. Spoločnosť ovplyvnilo sťaženie podmienok na maloobchodnom trhu, pod ktoré sa podpísal najmä tlak diskontných reťazcov ako Aldi a Lidl. Navyše, čo sa týka výsledkov za rok 2016/2017, tie ovplyvnila aj pokuta za nadhodnotené zisky v roku 2014.

(1 EUR = 0,87183 GBP)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.