Stretnutie zástupcov štátu s farmármi sa vo štvrtok neuskutoční

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Marko Erd

Košice/Bratislava 11. apríla (TASR) - Stretnutie zástupcov štátu s farmármi na východe Slovenska, ktoré malo byť vo štvrtok (12.4.) v Košiciach, sa neuskutoční. Informoval o tom Michal Feik z odboru komunikácie a marketingu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV SR).

Dôvodom sú podľa jeho slov medializované informácie, že niektoré združenia farmárov navrhujú iný termín stretnutia. O ďalšom postupe bude rezort informovať.

Cieľom stretnutia, ktoré sa malo uskutočniť za účasti zástupcov MPRV, Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA), Slovenského pozemkového fondu (SPF), Krajského riaditeľstva Policajného zboru, Krajského súdu, Krajskej prokuratúry v Košiciach a farmárov, malo byť podľa agrorezortu indentifikovanie problémov a hľadanie riešení pre farmárov týkajúcich sa najmä nájmu a obhospodarovania poľnohospodárskej pôdy.

Farmári na svojom utorkovom (10.4.) celoslovenskom stretnutí regionálnych farmárov privítali a prijali ponuku ministerky pôdohospodárstva Gabriely Matečnej (nominantka SNS) na spoločné rokovanie. Chcú však, aby sa uskutočnilo za podmienok, ktoré prispejú k odbornému a spravodlivému riešeniu problémov v poľnohospodárstve. Preto navrhli, aby sa ministerstvom ponúkané štvrtkové stretnutie presunulo na 24. až 26. apríla na Obecný úrad v Haniske pri Košiciach.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.