Bankový sektor ku koncu februára dosiahol zisk 116,23 milióna eur

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Bratislava 12. apríla (TASR) - Bankový sektor ku koncu februára tohto roka dosiahol zisk 116,23 milióna eur. Medziročne vzrástol o takmer 13,1 milióna eur. Vyplýva to z aktuálnych štatistík Národnej banky Slovenska (NBS).

Čisté úrokové príjmy, ktoré sú hlavným zdrojom finančných domov, dosiahli ku koncu februára 286,4 milióna eur. Medziročne sa zvýšili o 2,09 milióna eur.

Čisté výnosy z poplatkov a provízií dosiahli ku koncu druhého mesiaca tohto roka 89,3 milióna eur. Medziročne vzrástli o 2,6 milióna eur.

Za celý minulý rok zaznamenal bankový sektor pokles zisku. Medziročne klesol o 17,5 % na 612 miliónov eur. Hlavným dôvodom poklesu zisku bola najmä vysoká porovnávacia báza za rok 2016. V tom období výsledky bánk výrazne pozitívne ovplyvnil predaj akcií VISA Europe a príjem z dividend. Najväčší negatívny vplyv na ziskovosť vlani mal príjem z dividend a čisté úrokové výnosy. Pozitívne na ziskovosť vplývali nižšie prevádzkové náklady a nižšia tvorba rezerv a opravných položiek.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.