Protimonopolný úrad kontroloval obchodníkov s tonermi

Ilustračné foto Foto: TASR/Milan Drozd

Bratislava 16. apríla (TASR) - Protimonopolný úrad Slovenskej republiky (PMÚ) vykonal neohlásenú inšpekciu u podnikateľov pôsobiacich v oblasti nákupu, predaja a distribúcie originálnych atramentových a tonerových kaziet do tlačiarenských zariadení, kopírovacích zariadení či faxov. Dôvodom bolo podozrenie z porušovania pravidiel.

Inšpekcia bola vykonaná na základe dôvodného podozrenia, že medzi podnikateľmi pôsobiacimi v predmetnej oblasti mohlo dôjsť k uzavretiu dohôd obmedzujúcich súťaž, respektíve k zneužitiu dominantného postavenia, a to v súvislosti s účasťou a predkladaním ponúk vo verejnom obstarávaní. Úrad preto považoval za potrebné preveriť podozrenie na možné porušenie pravidiel hospodárskej súťaže zo strany zastúpenia jednej zo značiek pôsobiacich v danej oblasti v rámci Slovenskej republiky, respektíve zo strany koncových distribútorov.

V prípade preukázania porušenia súťažných pravidiel hrozí podnikateľom pokuta až do výšky desať percent z obratu za predchádzajúce uzavreté účtovné obdobie. "Skutočnosť, že úrad vykonal inšpekcie, neznamená, že dotknuté subjekty porušili súťažné pravidlá, ani neprejudikuje závery prešetrovania. Úrad v tejto fáze neposkytuje bližšie informácie o prešetrovaní," dodala hovorkyňa PMÚ Adriana Oľšavská.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.