Irán postihlo zemetrasenie s magnitúdou najmenej 5,5

Ilustračné foto. Foto: TASR

Teherán 19. apríla (TASR) - Zemetrasenie s magnitúdou 5,5 zasiahlo vo štvrtok ráno juh Iránu neďaleko jedinej jadrovej elektrárne v krajine. Otrasy zaznamenali aj v Bahrajne a ďalších oblastiach Perzského zálivu; zatiaľ nehlásili žiadne zranenia či škody. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na údaje americkej geologickej služby USGS.

Epicentrum zemetrasenia, ktoré nastalo o 06.34 h miestneho času, zaznamenala USGS približne 100 kilometrov východne od mesta Búšehr, kde sa nachádza jediná iránska jadrová elektráreň v prevádzke. Zemetrasenie vzniklo v hĺbke desať kilometrov.

USGS zaznamenala zemetrasenie s magnitúdou 5,5, zatiaľ čo iránska štátna televízia citujúc tamojšie úrady opísala otrasy s magnitúdou 5,9. Podľa televízie v dôsledku otrasov v budove elektrárne nehlásili žiadne škody. Elektráreň v Búšehri, ktorá už viaceré zemetrasenia v minulosti zažila, bola vybudovaná tak, aby otrasom odolala, pripomenula AP.

Podľa iránskej televízie bolo epicentrum v blízkosti mesta Kákí a podľa miestneho Červeného kríža sa nachádzalo v riedko osídlenej oblasti.

Otrasy cítili aj v Bahrajne - ostrovnom štáte v Perzskom zálive -, kde evakuovali ľudí z vysokých budov.

Irán je pomerne často dejiskom otrasov rôznej intenzity. Samotnú provinciu Kermán zasiahlo v roku 2003 silné zemetrasenie s magnitúdou 6,6, ktoré zrovnalo so zemou historické mesto Bam a v oblasti usmrtilo 26.000 ľudí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.