Michalovce plánujú rozšíriť skládku, vyčlenili na to už časť financií

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Michalovce 16. mája (TASR) – Michalovce plánujú rozšíriť skládku nie nebezpečného odpadu, ktorá sa nachádza na severnom okraji mesta v lokalite Žabany. Samospráva už na časť aktivít vyčlenila aj financie, čaká na rozhodnutie envirorezortu.

"Skládka nie nebezpečného odpadu Žabany - I. etapa s celkovou úložnou kapacitou 180.000 metrov kubických (m3), čo je približne 139.000 ton (t), bola uvedená do prevádzky v októbri 2002 a v súčasnosti je uzavretá a zrekultivovaná. Druhá etapa skládky s kapacitou 97.000 m3 (cca 111.550 t) bola uvedená do prevádzky v januári 2014 a jej naplnenosť je momentálne okolo 74 percent," informovala TASR hovorkyňa radnice Iveta Palečková s tým, že 100-percentné naplnenie sa predpokladá v decembri 2019.

Mesto má v pláne skládku rozšíriť v nadväznosti na prvé dve etapy. Za týmto účelom zabezpečilo spracovanie oznámenia podľa zákona o posudzovaní vplyvov na životné prostredie, ktoré, nakoľko uvedená činnosť podlieha zisťovaciemu konaniu, predložili podľa jej ďalších slov v októbri 2017 na príslušnú sekciu Ministerstva životného prostredia SR. "Proces posudzovania ešte nie je ukončený právoplatným rozhodnutím envirorezortu," doplnila.

Palečková uviedla, že v aktuálnom rozpočte sú v tejto súvislosti vyčlenené finančné prostriedky na prvý stupeň projektovej dokumentácie vo výške 15.000 eur.

Prevádzkovateľom skládky sú Technické a záhradnícke služby mesta Michalovce. Pracujú na nej štyria zamestnanci.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.