Novelu katastrálneho zákona posunulo plénum do 2. čítania

Na snímke rokovanie NR SR. Foto: TASR - Martin Baumann

Bratislava 17. mája (TASR) – Novelu katastrálneho zákona, ktorá obsahuje aj kroky súvisiace s realizáciou projektu Operačný program informatizácia spoločnosti – Elektronické služby katastra nehnuteľností, posunuli vo štvrtok poslanci Národnej rady (NR) SR do druhého čítania. Návrh z dielne Úradu geodézie, kartografie a katastra SR zohľadňuje tiež procesy v elektronizácii katastra nehnuteľností.

Cieľom projektu je vybudovanie centrálneho informačného systému, ktorý vytvorí plnohodnotné poskytovanie elektronických služieb katastra pre verejnosť, štátnu správu a samosprávu, uvádza sa v dôvodovej správe. Ďalej pôjde aj o poskytovanie informácií prostredníctvom elektronických služieb na informatívne a právne účely.

Novela reaguje na požiadavku zrýchlenia a skvalitnenia registrácie nehnuteľností. Rozširuje okruh prípadov, keď bude môcť okresný úrad opraviť chyby v katastrálnom operáte, definuje tzv. inú oprávnenú osobu, zaoberá sa návrhom na začatie konania v elektronickej podobe či poskytovanie údajov z katastra v listinnej a elektronickej podobe.

Účinnosť novely je navrhnutá od 1. septembra 2018.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.