Prešov preinvestuje na rekonštrukciu objektu Družba 1,2 milióna eur

Ilustračná snímka. Foto: TASR Oliver Ondráš

Prešov 5. júna (TASR) – Mesto Prešov preinvestuje takmer 1,2 milióna eur na rekonštrukciu budovy nákupného centra Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove. Ako informovala tlačová referentka mesta Lenka Novotná, objekt prevzal dodávateľ prác, bardejovská firma GMT projekt, spol. s r.o. Harmonogram stavebných činností je rozvrhnutý na osem mesiacov.

„Nákupné centrum Družba je miestom, ktoré denne navštívi množstvo ľudí. Jeho rekonštrukcia je tak nevyhnutná nielen z estetického hľadiska, ale aj preto, aby sa v ňom Prešovčania dobre cítili," povedala primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Rekonštrukcia Družby má zlepšiť hygienické podmienky interiéru objektu, znížiť jeho energetickú náročnosť a skvalitniť celkovú infraštruktúru mesta.

„V rámci tejto rekonštrukcie sa okrem hlavnej budovy bude revitalizovať aj vedľajší objekt a spojovacia lávka. Práce na obnove nákupného centra zahŕňajú najmä zateplenie a celkovú opravu fasády vrátane výmeny bleskozvodu, opravu strešného plášťa, výmenu klampiarskych prvkov, ale aj povrchové úpravy, ako sú nátery oceľových zábradlí, mreží, dverí a ďalších častí," vymenovala plánované práce Novotná.

V rámci realizácie projektu vymenia na budove okná. Súčasťou obnovy centra je aj očistenie travertínového obkladu stĺpov od grafitov a iného znečistenia.

Mestský objekt nákupné stredisko Družba plní funkciu občianskej vybavenosti pre časť Sídliska III. Okrem predajní a prevádzok služieb v ňom sídli aj operačné pracovisko mestskej polície a kultúrne zariadenie PKO s tanečnou sálou slúži na prípravu programov folkloristom zo súborov Šarišan, Šarišanček a Starišan.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.