Slovensko a Francúzsko budú úzko spolupracovať aj ďalšie štyri roky

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Bratislava 6. júna (TASR) - Slovensko a Francúzsko chcú počas najbližších štyroch rokov spolupracovať vo viacerých oblastiach, napríklad v energetike alebo cestovnom ruchu. Vyplýva to z akčného plánu slovensko-francúzskeho strategického partnerstva na roky 2018-2022, ktorý v stredu schválila vláda.

"Pozície oboch štátov sa zhodujú vo viacerých oblastiach rozhodujúcich pre budúcnosť Európskej únie, jej sociálnu dimenziu, posilnenie eura, vonkajšiu činnosť Európskej únie ako i európsku obranu," píše sa v materiáli. Preto chcú krajiny politicky spolupracovať a "prispievať k prehĺbeniu spolupráce v rámci EÚ".

Ďalšími oblasťami spolupráce sú napríklad bezpečnosť, obchod, pôdohospodárstvo, inovácie alebo verejná správa. V rámci nej chcú krajiny spolupracovať pri školení sudcov a prokurátorov alebo podporovať aktívnu spoluprácu v rámci Európskej prokuratúry. Chcú tiež zefektívniť dialóg v otázkach migrácie v súvislosti s prípravou reformy spoločného európskeho azylového systému.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.