Merkelová bude po prvý raz čeliť otázkam poslancov v Bundestagu

Nemecká kancelárka Angela Merkelová. Foto: TASR/AP

Berlín 6. júna (TASR) - Nemecká kancelárka Angela Merkelová bude v stredu po prvý raz čeliť priamym otázkam zákonodarcov v parlamente. Táto nová procedúra bola zavedená koaličnou dohodou, ktorá Merkelovej umožnila vytvoriť jej najnovšiu vládu. Informovala o tom agentúra DPA.

V danej dohode sa uvádza: "Požadujeme, aby kancelárka tri razy do roka čelila otázkam v Spolkovom sneme, a aby sa zmenil vypočúvací systém vlády." Stredajšie parlamentné rokovanie, na ktoré je určených 30 minút, sa má začať tradične krátkym príhovorom kancelárky ohľadom nastávajúceho summitu G7 a otázkami na túto tému.

Na rannom stretnutí kabinetu budú nasledovať zvyčajné otázky, pričom schôdza bude pozostávať i z nového výboru pre budúcnosť krajiny bez uhlia, ako aj z príspevkov o zmenách v oblasti zdravotného poistenia. Nové kolo otázok bude moderovať predseda Spolkového snemu Wolfgang Schäuble.

Nemeckí spolkoví kancelári dosiaľ neboli vystavení priamej interakcii so zákonodarcami, ako je to napríklad v prípade Británie, kde poslanci takto diskutujú pravidelne každý týždeň. Niektorí opoziční zákonodarcovia však tvrdia, že tento formát je veľmi nepružný a neprinesie takú atmosféru, aká je v Londýne.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.