ĎALŠÍ POPLACH: Justičný palác v Bratislave museli evakuovať

Ilustračné foto. Foto: TASR - Martin Baumann

Bratislava 27. júna (TASR) - Pojednávania v Justičnom paláci v Bratislave boli prerušené. Dôvodom je opäť anonymná telefonická hrozba, ktorej autor sa vyhrážal vybuchnutím bomby na súde.

"Po príchode príslušníkov PZ SR okolo 9.45 h bola nariadená evakuácia prítomných osôb v Justičnom paláci, zamestnancov krajského súdu a okresného súdu a všetkých prítomných osôb," uviedol v tejto súvislosti hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

V okolí Justičného paláca bolo v zásahu minimálne päť policajných áut. Celá budova bola obkolesená policajnými páskami.

V stredu sa malo na Krajskom súde v Bratislave okrem iného pojednávať v kauze myzofilných útokov močom či exkrementmi na ženy, kde je obžalovaný Martin M.

Verejné zasadnutie, na ktoré prišlo množstvo novinárov, bolo pre nahlásenú bombu prerušené do 12.30 h.

Okresný súd (OS) Bratislava IV v druhej polovici novembra minulého roku uznal Martina M. za vinného z myzofilných útokov močom či exkrementmi na ženy, ktoré sa odohrali v roku 2015 v Bratislave. Uložil mu podmienečný trest v dĺžke trvania osem mesiacov. Zároveň mu určil skúšobnú dobu 14 mesiacov a ochranné sexuologické liečenie ambulantnou formou.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.