ŠÚSR: Ceny priemyselných výrobcov sa v máji medzimesačne nezmenili

Ilustračné foto. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Bratislava 28. júna (TASR) - Ceny priemyselných výrobcov na Slovensku v máji v medzimesačnom porovnaní ostali na rovnakej úrovni. Medziročne vzrástli ceny priemyselných výrobcov pre tuzemský trh o 4,5 %. Vyplýva to z najnovších údajov zverejnených Štatistickým úradom SR.

V máji tohto roka vzrástli ceny priemyselnej výroby o 0,4 %. Ceny ťažby a dobývania klesli o 1,4 % a ceny dodávky elektriny, plynu, pary a studeného vzduchu sa znížili o 0,5 %. Dodávky vody, čistenia odpadových vôd, odpadov a ozdravovacích služieb ostali na úrovni predchádzajúceho mesiaca.

V medziročnom porovnaní sa v máji tohto roka zvýšili ceny dodávky elektriny, plynu, pary a studeného vzduchu o 9,1 %, priemyselnej výroby o 2,5 %, ťažby a dobývania o 1,4 % a dodávky vody, čistenia odpadových vôd, odpadov a ozdravovacích služieb o 1,2 %.

V priemere od začiatku tohto roka oproti rovnakému obdobiu minulého roka vzrástli ceny priemyselných výrobcov o 3,5 % vplyvom vyšších cien dodávky elektriny, plynu, pary a studeného vzduchu o 6,9 %, priemyselnej výroby o 1,9 %, ťažby a dobývania o 1,8 %, dodávky vody, čistenia odpadových vôd, odpadov a ozdravovacích služieb o 1 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.