NEVŠEDNÝ NÁLEZ: Pri rekonštrukcii domu objavil náboje z obdobia vojny

Na snímke pechotné náboje z obdobia 2. svetovej vojny, ktoré našiel 46-ročný muž pri rekonštrukcii strechy v podkroví rodinného domu v okrese Bánovce nad Bebravou 26. júna 2018. Privolaný policajný pyrotechnik zistil, že ide o 71 kusov pechotných nábojov 7,62x54R MOSIN z obdobia druhej svetovej vojny do pušky MOSIN NAGANT, informoval TASR trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička vo štvrtok 28. júna 2018. Foto: TASR - KR PZ v Trenčíne

Bánovce nad Bebravou 28. júna (TASR)- Pri rekonštrukcii strechy v podkroví rodinného domu v okrese Bánovce nad Bebravou našiel 26. júna 46-ročný muž neznámu muníciu. Privolaný policajný pyrotechnik zistil, že ide o 71 kusov pechotných nábojov 7,62x54R MOSIN z obdobia druhej svetovej vojny do pušky MOSIN NAGANT, informoval vo štvrtok TASR trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.

"Miesto nálezu policajný pyrotechnik opakovane prezrel, pričom nenašiel žiadnu ďalšiu muníciu. Za dodržania bezpečnostných predpisov nájdené náboje zaistil a previezol ich do skladu munície. Náboje následne zničia," uviedol Kudlička.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.