Hlohovec zakúpi a nemocnici zapožičia sonograf

Na ilustračnej snímke sonograf. Foto: TASR/Alexandra Mošková

Hlohovec 29. júna (TASR) – Mesto Hlohovec zakúpi za zhruba 18.000 eur sonograf pre potreby pacientov miestnej Nemocnice s poliklinikou Hlohovec (NsP), s.r.o. Prístroj nefunguje už zhruba dva týždne a pacienti musia za vyšetrením cestovať do blízkych miest Trnava alebo Piešťany.

"Máme vyše 400 objednaných ľudí, ktorým nevieme nateraz vyhovieť," povedal pre TASR konateľ spoločnosti Martin Bobrovský. Sonograf však neprejde do majetku NsP, zostane vo vlastníctve mesta, informoval primátor Miroslav Kollár.

Spoločnosti ho bude radnica zapožičiavať. Rozhodli o tom poslanci mestského zastupiteľstva. Dôvodom je, že medzi samosprávou (49 percent akcií) a majoritným akcionárom s.r.o. (51 percent) sú v poslednom období nedorozumenia. Vedú až k tomu, že Kollár poslanecký zbor 28. júna na rokovaní zastupiteľstva informoval, že ponúkol väčšinovému vlastníkovi NsP Klimati Logistic, s.r.o. začatie rokovaní o podmienkach, za ktorých by bol ochotný odisť zo spoločnosti a predať svoj podiel mestu. "Nech sa môžeme začať normálne starať o rozvoj diagnostického centra, pohotovosti a liečebne dlhodobo chorých, teda služby, ktoré ma dnes pod palcom NsP, s.r.o.," uviedol primátor.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.