Rezort školstva:Spolupráca s Bieloruskom sa bude rozvíjať od roku 2019

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Bratislava 2. októbra (TASR) – Slovensko nadviazalo spoluprácu s Bieloruskom v oblasti vedecko-technickej spolupráce. Obe strany sa uplynulý týždeň dohodli na vyhlásení vedeckovýskumných projektov so začiatkom v roku 2019, informuje o tom Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) na svojom webe.

Spolupráca môže byť realizovaná v niekoľkých oblastiach, a to energia, technológie spojené s poľnohospodárstvom, priemyselné a stavebné technológie a výroba, medicína a medicínske technológie, farmácia, chemické technológie, nanotechnológie a biotechnológie. Ide aj o oblasti, ako sú nové materiály, jadrová technológia, vodohospodárske technológie, hospodárenie s prírodnými zdrojmi, potravinárstvo a ochrana biodiverzity.

Štátna tajomníčka MŠVVaŠ Oľga Nachtmannová vyjadrila presvedčenie, že "realizáciou spoločných projektov môže dôjsť k vytvoreniu príležitostí pre najkvalitnejšie výstupy s cieľom vytvorenia nových aplikácií pre prax".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.