Bankový sektor ku koncu augusta dosiahol zisk 471,95 milióna eur

Foto: TASR

Bratislava 3. októbra (TASR) - Bankový sektor na Slovensku ku koncu augusta tohto roka zaznamenal zisk 471,95 milióna eur. Medziročne stúpol o 14,9 milióna eur. Vyplýva to z najnovších údajov Národnej banky Slovenska (NBS).

Čisté úrokové príjmy, ktoré sú hlavným zdrojom finančných domov, dosiahli ku koncu augusta takmer na 1,2 miliardy eur. Medziročne sa zvýšili o 50 miliónov eur.

Čisté výnosy z poplatkov a provízií dosiahli ku koncu ôsmeho mesiaca tohto roka 392,9 milióna eur. Medziročne vzrástli takmer o 41 miliónov eur.

Za celý minulý rok zaznamenal bankový sektor pokles zisku. Medziročne klesol o 17,5 % na 612 miliónov eur. Hlavným dôvodom poklesu zisku bola najmä vysoká porovnávacia báza za rok 2016. V tom období výsledky bánk výrazne pozitívne ovplyvnil predaj akcií VISA Europe a príjem z dividend. Najväčší negatívny vplyv na ziskovosť vlani mal príjem z dividend a čisté úrokové výnosy. Pozitívne na ziskovosť vplývali nižšie prevádzkové náklady a nižšia tvorba rezerv a opravných položiek.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.