Rast súkromného sektora eurozóny zaznamenal 4-mesačné minimum

Foto:

Brusel 3. októbra (TASR) - Súkromný sektor eurozóny zaznamenal v septembri najslabší rast za posledné štyri mesiace. Dôvodom bol najmä vývoj vo výrobnom sektore. Ukázali to v stredu zverejnené konečné údaje spoločnosti IHS Markit.

Ako IHS Markit uviedla, konečný zložený index nákupných manažérov pre eurozónu, ktorý zahŕňa výrobný sektor aj sektor služieb, dosiahol v septembri 54,1 bodu. V auguste predstavoval 54,5 bodu a prvý odhad poukazoval na 54,2 bodu. Konečný údaj tak znamená, že tempo rastu sektora sa spomalilo viac, než sa očakávalo. Rast sektora od poklesu oddeľuje hranica 50 bodov.

Navyše, septembrový údaj predstavuje najslabší rast súkromného sektora eurozóny od mája. Na druhej strane, je to rast už 63. mesiac po sebe.

Pod spomalenie rastu súkromného sektora sa podpísal vývoj vo výrobnom sektore. Ten zaznamenal najslabšie tempo rastu od mája 2016. Naopak, rast sektora služieb dosiahol v septembri 3-mesačné maximum. Príslušný podindex zaznamenal v septembri 54,7 bodu, zatiaľ čo v auguste predstavoval 54,4 bodu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.