M. Lajčák navštívi Ukrajinu, stretne sa aj s prezidentom P. Porošenkom

Na snímke minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák. Foto: TASR - Marko Erd

Bratislava 3. októbra (TASR) - Šéf slovenskej diplomacie Miroslav Lajčák navštívi 4. a 5. októbra Ukrajinu. V Kyjeve bude rokovať s rezortným kolegom Pavlom Klimkinom. Prijmú ho aj prezident Petro Porošenko a predseda parlamentu Andrij Parubij. Informoval o tom tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR.

Lajčák bude s najvyššími ukrajinskými predstaviteľmi hovoriť o otázkach reformných krokoch Ukrajiny a podpore SR v jej európskych ašpiráciách. Budú sa venovať aj problematike Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE), ktorej bude SR od 1. januára 2019 predsedať. Jednou z hlavných tém počas slovenského predsedníctva v OBSE má byť podľa rezortu zahraničných vecí konflikt na území Ukrajiny.

Počas návštevy sa minister stretne aj s predstaviteľmi slovenskej Digitálnej koalície. Rezort zahraničných vecí informoval, že sa budú na stretnutí primárne venovať otázke nedostatku pracovnej sily na Slovensku v oblasti informačných a komunikačných technológií.

"Minister Lajčák odovzdá dvom ukrajinským mimovládnym organizáciám certifikáty humanitárnej pomoci v celkovej sume takmer 65.000 eur," doplnil tlačový odbor MZVaEZ. Okrem toho plánuje minister navštíviť mesto Charkov na východe Ukrajiny, kde sa stretne s regionálnymi a miestnymi politickými predstaviteľmi, ako aj podnikateľmi.

Pracovná návšteva Ukrajiny bude podľa tlačového odboru prvou bilaterálnou zahraničnou cestou ministra po skončení jeho pôsobenia na poste predsedu 72. Valného zhromaždenia OSN.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.