Rast stavebného sektora v Nemecku sa v septembri prudko spomalil

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Berlín 4. októbra (TASR) - Stavebný sektor v Nemecku zaznamenal minulý mesiac výrazné spomalenie rastu, pričom najväčšou mierou sa pod to podpísala oblasť inžinierskych stavieb. Uviedla vo štvrtok v prieskume spoločnosť IHS Markit.

Index nákupných manažérov IHS Markit pre nemecký stavebný sektor klesol v septembri na 50,2 bodu z 51,5 bodu v auguste. Výsledok predstavuje takmer stagnáciu sektora, keďže rast od poklesu oddeľuje hranica 50 bodov. Septembrový vývoj prispel k tomu, že za celý 3. kvartál dosiahol stavebný sektor v priemere najslabší rast za posledné štyri roky.

Z troch sledovaných oblastí sa v septembri najhoršie vyvíjala oblasť inžinierskych stavieb, ktorá sa vrátila k poklesu. Bytová výstavba tiež zaznamenala slabšie výsledky ako v auguste, aktivita v tejto oblasti však stále rástla, aj keď pomalším tempom. Podobne sa vyvíjala aj situácia v oblasti komerčných stavieb, ktoré zahŕňajú obchody, sklady a kancelárske priestory. Aj v tomto prípade sa tempo rastu spomalilo.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR



Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.