EL: Bordeaux prehralo doma s Kodaňou, Cornelius: Sme v ťažkej situácii

Ilustračná snímka. Foto: TASR AP

Bratislava 5. októbra (TASR) - Futbalisti FC Kodaň vyhrali vo štvrtkovom zápase Európskej ligy UEFA v Bordeaux 2:1 gólom z nadstaveného času. Domáci hráči nedokázali využiť viaceré gólové príležitosti a tak v 92. minúte rozhodol o víťazstve hostí striedajúci Robert Skov.

V drese dánskeho tímu odohral celý duel slovenský stredopoliar Ján Greguš, stopér Denis Vavro nastúpil v 86. minúte. Po Gregušovom centri z rohového kopu otvoril skóre v 42. minúte presnou hlavičkou Pieros Sotiriou. Hráči Bordeaux okrem dvoch veľkých šancí nepremenili v nadstavenom čase prvého polčasu ani jedenástku, keď Francois Kamano prestrelil bránku hostí.

V druhom dejstve domáci pokračovali v zahadzovaní gólových príležitostí. Vyrovnať sa im podarilo až v 84. minúte, keď skóroval Younousse Sankharé. Všetky body si napokon vybojovali hráči dánskeho mužstva, keď v druhej minúte nadstaveného času rozhodol o ich víťazstve presnou strelou zvnútra šestnástky Skov.

Za francúzsky tím nastúpil v 62. minúte Andreas Cornelius, ktorý minulý rok prestúpil z FC Kodaň do talianskej Atalanty Bergamo a v Bordeaux je na hosťovaní. "Sme nešťastní, že sme nevyhrali. Veľakrát sme vystrelili, nepremenili sme penaltu, takže sme nemohli očakávať lepší výsledok. Nehrali sme dobre po taktickej stránke, z čoho vyplývali aj chyby v obrane. Dostali sme sa do ťažkej situácie a nasledujúce zápasy musíme vyhrať," citoval Corneliusa portál bt.dk.

FC Kodaň je so štyrmi bodmi na čele C-skupiny o skóre pred Zenitom Petrohrad, v ktorého kádri figuruje Róbert Mak. Dánsky majster odohrá najbližšie stretnutie EL 25. októbra na domácom ihrisku proti Slavii Praha, Bordeaux sa predstaví v Petrohrade.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR