Redemptoristi predstavili webovú aplikáciu Matky ustavičnej pomoci

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Bratislava 11. decembra (TASR) – Kongregácia najsvätejšieho Vykupiteľa si v utorok pripomína 153. výročie, odkedy jej pápež Pius IX. zveril ikonu Matky ustavičnej pomoci. Pri tejto príležitosti predstavili redemptoristi webovú aplikáciu MUP.digital. V digitálnej podobe optimalizovanej pre mobilné zariadenia všetci jej ctitelia nájdu históriu ikony, modlitby, novénu či možnosť priamo z mobilu odoslať svoje prosby a poďakovania do komunít redemptoristov. TASR o tom informovala Eva Güttlerová z mediálneho tímu redemptoristov.

Veriaci, ktorí sú za volantom či v hromadnej doprave, a modlitby si chcú vypočuť, môžu kliknúť na ikonku vedľa názvu modlitby a pustiť si jej nahrávku.

Pápež Pius IX. zveril ikonu Matky ustavičnej pomoci redemptoristom 11. decembra 1865 so slovami: "Urobte ten obraz známy po celom svete." Jej veľkým ctiteľom bol pápež Ján Pavol II., ktorý počas svojej návštevy v júni 1991 v Kostole svätého Alfonza v Ríme povzbudzoval redemptoristov a veriacich k prehĺbeniu úcty k obrazu Matky ustavičnej pomoci.

Kongregáciu najsvätejšieho Vykupiteľa založil v roku 1732 v Scale pri Neapole sv. Alfonz Maria de Liguori. Meno rehoľnej spoločnosti pochádza z latinského slova redemptor – vykupiteľ. Na Slovensko redemptoristi prišli z Čiech v roku 1921. Venujú sa hlavne ľudovým misiám a exercíciám, ktoré sú zároveň prvými pastoračnými prioritami kongregácie na Slovensku. Slovenskí a českí redemptoristi pôsobia od februára 2017 v rámci provincie Bratislava – Praha.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.