V Lučenci sa začali dvojdňové Vianočné trhy

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Lučenec 13. decembra (TASR) – Hudobné a kultúrne vystúpenia, vianočná veselica, udeľovanie certifikátu regionálnym produktom, sochárske sympózium, ale aj ekumenické stretnutie či vyhodnotenie vianočnej súťaže. To všetko čaká na návštevníkov Vianočných trhov, ktoré sa dnes a v piatok konajú na Námestí republiky v Lučenci.

"Okrem vianočného sortimentu v predajných stánkoch je pripravený bohatý kultúrny program. Počas prvého dňa bude rezbár dokončovať na námestí sochy Svätej rodiny, ktoré budú súčasťou betlehemu so živými zvieratkami. Rovnako tak budú prebiehať dokončovacie práce na soche anjela, ktorý bude slávnostne odhalený o 15. h," uviedla vedúca kancelárie primátorky mesta Mária Bérešová. Program úvodného dňa zakončí vianočný punč primátorky o 16. h.

Na druhý deň trhov je pripravené okrem iného pásmo programov lučeneckých základných škôl, vystúpenie speváckeho zboru Rezeda a folklórnych súborov Radosť a Ipeľ. "Sprievodnými podujatiami sú rozdávanie sladkostí, živý betlehem, vozenie na koči a fotografovanie v kresle pred stromčekom," dodala Bérešová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.