Vianočnú pohľadnicu treba poslať najneskôr 20. decembra

Ilustračné foto. Foto: TASR/Alexandra Moštková

Bratislava 20. decembra (TASR) - Štvrtok 20. decembra je posledným dňom, keď môžu ľudia poslať svojim blízkym pohľadnicu, list či balík tak, aby boli doručené ešte pred Vianocami.

Posledným dňom pred Vianocami, keď bude Slovenská pošta doručovať zásielky, je totiž podľa hovorkyne spoločnosti Evy Rovenskej piatok 21. decembra.

Posledný termín pre poslanie pohľadnice či listu v rámci Slovenska, aby bol doručený pred Vianocami, je tak štvrtok 20. decembra 2018. Aj to treba pamätať na to, že v tento deň už treba zásielku poslať prvou triedou, aby bola doručená nasledujúci pracovný deň.

Čo sa týka posielania balíkov, v rámci Slovenska je rovnako posledný termín pre ich odoslanie, aby boli doručené pred Vianocami, štvrtok 20. decembra. "Ak zákazník podá zásielku na pošte v tomto termíne, je nevyhnutné, aby využil službu expres zásielky, ktorá príde adresátovi nasledujúci pracovný deň po dni podania," upozornila však Rovenská.

Pri posielaní listov, pohľadníc či balíkov do zahraničia sú lehoty na doručenie dlhšie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.