M. Žbirka pripravuje oslavu štyridsiatky na scéne

Na archívnej snímke Miroslav Žbirka. Foto: TASR - Pavol Zachar

Bratislava 20. decembra (TASR) – Miro Žbirka si bude chvíľu užívať vianočné sviatky, intenzívne však už myslí na december budúceho roka, kde pripravuje dva veľké koncerty 3. decembra v pražskej O2 Aréne a 5. decembra na zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Na nich spolu s uznávanými anglickými a americkými hudobníkmi predstaví naživo nový Double Album a s ďalšími exkluzívnymi domácimi a zahraničnými hosťami zahrá aj veľké hity svojej úspešnej štyridsaťročnej sólovej hudobnej kariéry. TASR informoval PR manažér Rado Mešša.

Rušný pracovný rok 2018 zakončil slovenský Paul McCartney dvoma koncertmi Symphonic Tour 2018 v Žiline a v Košiciach. So svojou kapelou, orchestrom pod taktovkou Adriána Kokoša a hosťom Katarínou Knechtovou dal na nich fanúšikom bohatú vianočnú nádielku hitov a pozitívnej energie. Spolu s Katarínou naživo v premiére zahrali aktuálny singel Skúška snov z tohtoročného Double Albumu.

„Som rád, že to všetko vyšlo, že si Katka našla čas a prišla na naše koncerty s orchestrom. Konečne sme si mohli spolu na pódiu zaspievať vlastnú skladbu a veľmi ma teší, že ju ľudia dobre prijali,” povedal spevák po košickom koncerte.

Skladby Vianočná (o prímerí), Happy Xmas (War Is Over), Mám rád, v Košiciach ešte ako bonus neplánovane aj Biely kvet, spolu s búrlivým standing ovation v obidvoch halách symbolicky uzavreli pracovne veľmi náročný rok speváka, ktorý sa už teší na prichádzajúce sviatky, ktoré strávi s rodinou.

„Počas Vianoc ani na Silvestra nebudem hrať a budem sa venovať len rodine a oddychovať. Po Vianociach pôjdeme pozrieť strýka Davea do Londýna a máme tam dohodnutú aj večeru s autorkou obalu Double Albumu, českou výtvarníčkou Mílou Fürstovou, ktorá tam žije. Priznám sa, že tam budem aj trochu pracovať. S producentom Robom Cassom začneme dolaďovať detaily veľkých koncertov, ktoré nás čakajú na budúci rok v Prahe a Bratislave. Prídu na nich hudobníci, s ktorými sme nový album nahrávali. Sú to skvelí muzikanti, ktorí hrávali aj s Paulom McCartneym, majú stále množstvo aktivít a zladiť ich program na skúšky a vystúpenia nie je jednoduché, ale verím, že to zvládneme. Aj preto s tým začíname už teraz,” povedal Žbirka o svojich najbližších plánoch.

Vstupenky na výpravnú hudobnú oslavu sú už v predaji. Pri ich kúpe na bratislavský koncert môžu teraz v rámci vianočno-novoročnej akcie fanúšikovia získať limitovanú edíciu trička s motívom nového Double Albumu. Ten vydal Žbirka 5. októbra na 2CD a 2LP. Na obale ho svojim umeleckým dielom ozdobila známa česká výtvarníčka Míla Fürstová. Slovensko-anglický dvojalbum vznikol v legendárnom Štúdiu č. 3 na Abbey Road v Londýne s producentom Robom Cassom a zostavou hviezdnych muzikantov Blair Cunningham (bicie), Robbie McIntosh (gitary), Hamish Stuart (basgitara) a Dean Ross (klávesy) a Pears McIntyre (gitary).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.