B. Bugár: Kupovanie poslaneckých hlasov v tejto koalícii nehrozí

Na snímke predseda strany Most-Híd Béla Bugár počas pracovného stretnutia s médiami 4. januára 2019 v Bratislave. Foto: TASR - Jakub Kotian

Bratislava 4. januára (TASR) - Kupovanie poslaneckých hlasov tejto vládnej koalícii nehrozí, vyhlásil pre TASR predseda Mosta-Híd Béla Bugár. Koalícia v súčasnosti vládne s krehkou väčšinou a podporou niekoľkých nezaradených poslancov.

"Máme 76 hlasov a vládneme. Ťažšie, ale vládneme. Zažil som aj druhú Dzurindovu vládu, kde to bolo horšie. V Radičovej vláde sme mali krehkú väčšinu kvôli štyrom matovičovcom," uviedol Bugár. Priznáva, že v súčasnej situácii nemusia niektoré návrhy v parlamente prejsť. "Sú návrhy, ktoré možno neprejdú, svet sa nezrúti. Ale nehrozí, že by sme boli nútení kupovať poslancov," doplnil.

Problematické je napríklad aj ústavné zastropovanie dôchodkového veku na 64 rokov, ktoré presadzuje Smer-SD. Tam však koalícia potrebuje nielen vlastných aspoň 76 hlasov, ale aj tie opozičné, aby ich bolo spolu aspoň 90. Stále ich nezískala, Smer-SD sa chce stretnúť so stranami. Most-Híd návrh nepodporí. "Myslíme si, že je nefér, aby sme zaviazali budúce vlády v oblasti dôchodkového veku. Nepodporujeme to," zopakoval Bugár.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.