Počet nezamestnaných v Nemecku mierne stúpol, ale za celý rok klesol

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Norimberg 4. januára (TASR) - Počet nezamestnaných v Nemecku sa v decembri mierne zvýšil, ale ich priemer za celý rok bol rekordne nízky. Ukázali to údaje, ktoré v piatok zverejnil spolkový úrad práce (BA).

Konkrétne, podľa BA počet nezamestnaných v Nemecku v decembri 2018 mierne vzrástol na 2,21 milióna, ale priemerný počet za celý minulý rok dosiahol rekordné minimum 2,34 milióna, čo bolo o 193.000 menej ako v roku 2017.

Úrady v Nemecku v decembri zaevidovali o 23.000 uchádzačov o prácu viac ako v novembri, ale o 175.000 menej ako v poslednom mesiaci predchádzajúceho roka 2017.

Miera nezamestnanosti sa v decembri mierne zvýšila o 0,1 percentuálneho bodu na 4,9 %.

Za celých 12 mesiacov 2018 klesla priemerná nezamestnanosť v Nemecku o 0,5 percentuálneho bodu na 5,2 %, čo je najnižšia úroveň od zjednotenia krajiny v roku 1990.

Tieto čísla poukazujú na silný trh práce, ktorý podporuje spotrebiteľské výdavky. Tie by mali pomôcť najväčšej európskej ekonomike kompenzovať problémy pri exporte vzhľadom na napätú situáciu v zahraničnom obchode.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.