Dodávku tepla pre Martin a Vrútky prerušila havária horúcovodu

Ilustračné foto. Foto: TASR/František Iván

Martin 7. januára (TASR) - Dodávka tepla pre mesto Martin, Priekopu a Vrútky je v pondelok od skorých ranných hodín prerušená. Spoločnosť Martinská teplárenská na oficiálnej webovej stránke informuje, že dôvodom je havária horúcovodu.

„Na odstránení poruchy intenzívne pracujeme. Postupne je doplnený horúcovodný systém v strede mesta Martin (ulice Hviezdoslavova, Mudroňova, Sever) a na juhu mesta (Jahodníky, Ulica Kollárova). Začína sa doplňovať Záturčie,“ uviedla spoločnosť na webe.

Hovorkyňa mesta Martin Zuzana Kalmanová pre TASR uviedla, že o vzniknutej situácii ich Martinská teplárenská informovala hneď ráno. V meste zasadol krízový štáb. „Prijali sme všetky potrebné opatrenia. Momentálna situácia je taká, že teplo už nabieha, už je aj v mestskej časti Stred. Medzi prvými nabehla nemocnica. Postupne bude obnovená dodávka v celom meste. Nevieme presne určiť, koľko bude táto odstávka trvať, ale Martinská teplárenská sa snaží, aby to bolo vyriešené čo najskôr,“ povedala.

Aktuálna teplota v Martine a okolí sa pohybuje na hranici mínus 6,8 stupňa Celzia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.