ĽSNS opäť predloží zákon na sprísnenie interrupcií

Na archívnej snímke predseda Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba a poslanci ĽSNS. Foto: FOTO TASR - Andrej Galica

Bratislava 7. januára (TASR) - Sprísniť potratovú politiku chcú opätovne poslanci Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS). Na najbližšie rokovanie parlamentu predložia návrh zákona na ochranu života nenarodených detí. Predstavitelia strany návrh predstavili na pondelkovej tlačovej konferencii.

Právnu úpravu na sprísnenie potratovej politiky predkladajú v rovnakom znení ako pôvodný návrh z júna minulého roku. "Cieľom je sprísniť absurdne liberálnu potratovú politiku," uviedol poslanec Milan Uhrík (ĽSNS).

Poslanci chcú obmedziť interrupcie na tri výnimky, keď bude možné ich vykonať. Ide o prípad, keď je ohrozený život matky, keď žena otehotnela v dôsledku znásilnenia a vtedy, keď je plod geneticky vážne poškodený.

"Návrh je dostatočne prísny, ale zároveň rešpektuje občianske slobody, je dostatočným zlepšením, ale zároveň ponecháva možnosť rodičom rozhodnúť sa," vyhlásil predseda ĽSNS Marian Kotleba.

Kotleba zároveň dodal, že o tejto téme neformálne diskutoval s predstaviteľmi strany Smer-SD či Sme rodina. Poznamenal, že by podporili aj iný podobný návrh, no podľa jeho slov zatiaľ taký návrh nebol predložený.

Kotlebovci navrhovali sprísniť interrupcie ešte na jar minulého roka. Po tom, čo bol návrh v júni 2018 stiahnutý z rokovania parlamentu, mohli ho predložiť opäť po šiestich mesiacoch.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.