Shiffrinová bude vo Flachau atakovať rekord, no víťaziť chce aj Vlhová

Na archívnej snímke americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová. Foto: TASR/Martin Baumann

Záhreb 7. januára (TASR) - Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová môže vo Flachau vyrovnať rekord v počte víťazstiev v klasickom slalome Svetového pohára za sebou. Momentálne ich má na konte sedem, osem dosiahli Švajčiarka Vreni Schneiderová (1989) a Chorvátka Janica Kosteličová (2001).

Shiffrinová zvíťazila v dvanástich z uplynulých trinástich špeciálnych slalomov SP a od začiatku minulého ročníka nemá disciplína inú víťazku než Američanku alebo Petru Vlhovú. Slovenská reprezentantka má po Záhrebe v celkovo siedmich do slalomu hodnotených tohtosezónnych súťažiach bilanciu jedno prvé a šesť druhých miest.

Vlhová bude opäť v úlohe najväčšej súperky Shiffrinovej, ale v rakúskom rezorte nedokončila predchádzajúce dve súťaže. Najlepšie tam dopadla v roku 2016 na tretej priečke. "Každé pódium je úspech, ale chcem víťaziť. Nie je to jednoduché, preteky v Záhrebe sú za nami a už sa sústredíme na Flachau. Dvakrát som tam vypadla, to bolo vtedy, sústredím sa na to, čo je teraz. Mali sme trošku času na regeneráciu, celý môj tím sa musí dať dokopy a pôjdeme na to," povedala Vlhová, ktorú trápila v Chorvátsku viróza. "Dúfam, že vo Flachau bude pripravená, boli na to dva dni. Petra si v tejto sezóne viac verí, za normálnych okolností by sme mali zvíťaziť, lebo v Semmeringu sme boli na prvom a druhom, v Osle na prvom a v Záhrebe na druhom mieste," odľahčene povedal tréner Livio Magoni. Z tímu postihli zdravotné problémy aj manažéra Borisa Vlhu a servismana Pierluigiho Parraviciniho.

Dvadsaťtriročná slovenská lyžiarka figuruje na druhej pozícii celkového poradia SP so ziskom 748 bodov. Suverénne vedie Shiffrinová (1214), Vlhová je za ňou druhá takisto v hodnotení disciplíny so stobodovým mankom. "Minulý ročník sme začali s plánmi a nemali sme výsledky. Ideme súťaž po súťaži. Osobne kalkulujem, ale nehovorím to nikomu v tíme, lebo nechcem na nikoho utvárať tlak. Keď zakončíme tento blok pódiom vo Flachau a do siedmeho alebo ôsmeho miesta v obrovskom slalome v Kronplatzi, bude to naozaj vydarené obdobie od Vianoc. Potom máme trocha oddychu, musíme zregenerovať Petrino telo na veľmi dôležitú februárovú časť a potom na záverečnú fázu sezóny. To sú naše jediné ciele, nehovoríme o bodoch," dodal Magoni.

Atraktívne nočné podujatie vo Flachau sa uskutoční v utorok (18.00/20.45). Vlhová sa do Rakúska presúvala v pondelok, popoludní mali pretekárky v dejisku na programe voľné lyžovanie.

Vyslaný redaktor TASR ak

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.