Rooneyho zatknutie bolo výsledkom dezorientácie po liekoch a alkohole

Futbalista Wayne Rooney (vľavo. Foto: TASR/AP

Washington D.C. 7. januára (TASR) - V prípade zatknutia anglického futbalistu Waynea Rooneyho vyšli najavo nové okolnosti. Podľa jeho hovorcu bol bývalý anglický reprezentant dezorientovaný následkom kombinácie liekov na spanie a alkoholu.

Tridsaťtriročného Rooneyho ešte 16. decembra zadržala polícia na Dullesovom medzinárodnom letisku po návrate zo Saudskej Arábie pre opilstvo a vulgárne správanie na verejnosti. "Počas letu užil predpísaný liek a skombinoval ho s alkoholom. Následkom toho bol pri prílete dezorientovaný. Polícia ho zadržala a obvinila z drobného priestupku, za ktorý dostal pokutu," cituje BBC Rooneyho hovorcu. Podľa súdneho spisu zaplatil 4. januára pokutu 25 dolárov a trovy 91 USD, maximálne mu hrozila sankcia 250 USD.

Rooney pôsobí od júna 2018 v DC United v zámorskej MLS. "Zaregistrovali sme správy o jeho zadržaní. Chápeme záujem médií, ale ide o internú záležitosť. Vec už nebudeme ďalej komentovať," uviedol v stanovisku klub.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.