Na Ukrajine zverejnia konečné výsledky prvého kola volieb do 6. apríla

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Kyjev 4. apríla (TASR) - Ukrajinská Ústredná volebná komisia (ÚVK) ukončila spracovanie protokolov volebných komisií odovzdaných v elektronickej podobe a vo štvrtok potvrdila, že do druhého kola prezidentských volieb postúpili herec a zabávač Volodymyr Zelenskyj a súčasný prezident Petro Porošenko. Informovala o tom vo štvrtok agentúra Ukrinform.

Kým za Zelenského hlasovalo 30,24 percenta voličov, Porošenkovi svoj hlasov odovzdalo 15,95 percenta voličov.

ÚVK tiež informovala, že svoje právo voliť uplynulú nedeľu využilo 18.893.879 občanov, čo bolo 63,52 percenta všetkých oprávnených voličov.

Z vyhodnotenia protokolov okrskových volebných komisií tiež vyplynulo, že neplatných bolo 1,18 percenta hlasovacích lístkov.

Predstavitelia ÚVK vo štvrtok na brífingu v Kyjeve ďalej informovali, že zatiaľ nedostali nijakú oficiálnu sťažnosť alebo odvolanie proti výsledku prvého kola volieb.

Podpredseda ÚVK Jevhen Radčenko uviedol, že ÚVK musí ešte spracovať protokoly z jednotlivých volebných komisií v ich papierovej podobe, až potom bude môcť vyhlásiť konečné oficiálne výsledky prvého kola volieb. Očakáva sa, že sa tak stane najneskôr do 6. apríla, ak dovtedy ÚVK nedostane nijakú sťažnosť.

Druhé kolo volieb prezidenta Ukrajiny sa uskutoční 21. apríla.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.