Trojica obvinených z prepadu pracovníkov SBS je stíhaná väzobne

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Bratislava 1. júla (TASR) – Trojica obvinených z aprílového prepadu pracovníkov SBS v Bratislave je stíhaná väzobne.

"Okresný súd Bratislava IV dňa 27. júna vzal troch obvinených do väzby, a to u všetkých z dôvodov takzvanej útekovej a takzvanej preventívnej väzby. Rozhodnutie o väzbe je v prípade obvineného P. D. a obvineného M. V. právoplatné, obvinený M. K. podal sťažnosť, o ktorej bude po doručení rozhodovať Krajský súd v Bratislave," povedal dnes pre TASR hovorca Krajského súdu (KS) v Bratislave Pavol Adamčiak.

Bratislavskí policajti odhalili páchateľov lúpeže z apríla tohto roka, ktorí prepadli pracovníkov SBS a získali od nich kufrík s 122.400 eurami. Trojicu páchateľov - Petra D., Mariána V. a Matúša K. z okresu Zlaté Moravce a z Ilavy - obvinili z lúpeže a nedovoleného ozbrojovania, za čo im hrozí väzenie na desať až 15 rokov. Na tlačovej konferencii v pondelok 30. júna o tom informovali bratislavský krajský policajný riaditeľ Csaba Faragó a vyšetrovateľ Henrich Markovič.

Lúpež sa odohrala 22. apríla na Jurigovom námestí v Karlovej Vsi. Pracovníci SBS išli pre hotovosť do predajne potravín. Faragó informoval, že po tom, čo jeden z pracovníkov vošiel do potravín, lupiči spustili akciu. Jeden zablokoval dvere do predajne, aby pracovník SBS nemohol vyjsť von, ďalší páchatelia pristúpili k autu SBS a jeden z nich so zbraňou vyzval druhého pracovníka SBS, aby vystúpil. Ten odmietol, a tak lupič podľa krajského riaditeľa rozbil okno. Nato došlo k zápasu medzi lupičom a mužom z SBS, padli dva náhodné výstrely z ich zbraní, no nikoho nezranili, informoval ďalej Faragó. Bitku podľa neho ukončil lupič, keď svojmu protivníkovi nastriekal do očí slzotvorný plyn. Potom mu ukradol zbraň a z auta zobral kufrík s peniazmi. Páchatelia z miesta činu ušli.

Podľa Faragóa policajti počas vyšetrovania vypočuli desiatky svedkov, uskutočnili šesť domových prehliadok a rovnaký počet prehliadok iných priestorov. Zaistili 5300 eur v hotovosti a sedem strelných zbraní, z ktorých len dve boli v legálnej držbe.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.