Bezpečne pri kamiónoch

DHL, medzinárodná logistická spoločnosť vyškolila v mesiaci jún 2014 na 3 základných školách 600 detí Foto: DHL Express

Bratislava 2. júla (OTS) - Program bude pokračovať v septembri ešte na jednej Základnej škole, kde sa na DHL kamión môže tešiť ďalších 150 detí.

DHL sa vzdelávaniu detí venuje aj v rámci projektu Trucks and Children Safety. Ide o bezplatný interaktívny

DHL, medzinárodná logistická spoločnosť vyškolila v mesiaci jún 2014 na 3 základných školách 600 detí Foto: DHL Express

workshop, ktorý DHL ponúka základným školám. Deti vo veku od 6-10 rokov učí ako sa bezpečne správať v blízkosti kamiónov a veľkých vozidiel. Deti sa počas približne 40-minútového školenia dozvedia, samozrejme hravou a zábavnou formou, množstvo informácií o kamiónoch a o tom, aké nebezpečné je pohybovať sa v ich blízkosti. Zároveň si deti môžu priamo v kabíne vodiča vyskúšať, čo vodič kamióna v kabíne vidí a počuje.

Daniela Mišurová, General Manager DHL Express sa vyjadrila: „Je pre nás dôležité ukázať deťom, aké nebezpečné sú dopravné prostriedky a obzvlášť kamióny. Na Slovensku sme v programe Trucks and Children Safety vyškolili za uplynulé 2 roky vyše 1200 detí a dúfam, že sme takto prispeli ku vyššej bezpečnosti našich detí.”

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.