Počas predĺženého víkendu zastrelili v Chicagu sedem ľudí

Chicago 7. júla (TASR) - Pri sérii streleckých útokov počas predĺženého sviatočného víkendu - USA oslavovali Deň nezávislosti - zahynulo od piatka v americkom Chicagu najmenej sedem ľudí a ďalších viac než 60 utrpelo zranenia.

Len v nedeľu v priebehu približne štyroch hodín strieľali vo veľkomeste v štáte Illinois na 11 ľudí, informovala dnes televízia NBC.

Vo viacerých prípadoch padli výstrely z idúcich áut. Jednu ženu zranili na jej verande. "Nebola zamýšľaným cieľom," ale "nešťastnou obeťou", povedal hovorca polície pre noviny Chicago Tribune.

Násilné činy páchané zbraňami sú pre mesto na brehu Michiganského jazera každodenným problémom. Miestna polícia minulý týždeň uviedla, že počet vrážd v Chicagu za prvý polrok tohto roka - 172 - bol o deväť nižší než za rovnaké obdobie minulého roka. Celkový počet postrelených ľudí a počet streleckých útokov stúpol, uviedli noviny USA Today.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.