Sudca Juraj M. zváži odvolanie voči rozhodnutiu disciplinárneho senátu

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 7. júla (TASR) - Sudca Okresného súdu Bratislava I Juraj M. zváži, či sa odvolá voči júnovému rozsudku disciplinárneho senátu Najvyššieho súdu Slovenskej republiky (NS SR), ktorý ho za prieťahy v konaní potrestal, keď mu uložil zníženie funkčného platu sudcu o 70 percent na obdobie jedného roka.

"Nakoľko sa konalo v mojej neprítomnosti, nie som oboznámený s odôvodnením rozhodnutia. Po jeho doručení zvážim ďalší postup," povedal dnes pre TASR sudca nižšieho bratislavského súdu Juraj M.

Disciplinárny senát NS SR vyniesol 25. júna verdikt v prípade Juraja M. a uznal ho vinným za prieťahy či za chybu v kauze bankomatovej mafie. Súd mu uložil zníženie funkčného platu o 70 percent na obdobie jedného roka. Disciplinárny návrh na Juraja M. s 36-ročnou sudcovskou praxou podala predsedníčka Okresného súdu Bratislava I Eva Fulcová.

Obhajca sudcu Peter Agalarev začiatkom júna na disciplinárnom pojednávaní uviedol, že sudca priznáva, že zapríčinil prieťahy v siedmich prípadoch v rozpätí od 1,5 do štyroch rokov. Zodpovednosť za prepustenie dvoch údajných členov tzv. bankomatovej mafie však odmieta.

Dvaja údajní členovia gangu, ktorý sa zaoberal krádežami bankomatov, sa dostali z väzby chybou súdu v októbri 2013. Medzi prípadmi, v ktorých mal sudca Juraj M. zapríčiniť prieťahy, je aj medializovaná kauza Ivana B., ktorého obžalovali z toho, že vydieral podnikateľov v mene Vladimíra Mečiara.

Juraj M. je predsedom senátu aj v ďalších známych medializovaných kauzách, ako je napríklad autičkársky gang Martina J., pojednáva aj v kauze brutálnej vraždy v bratislavskej Petržalke, kde je zase obžalovaný Martin J.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.