Justin Bieber dostal dvojročný podmienečný trest za hádzanie vajec

Na policajnej kombosnímke spevák Justin Bieber 23. januára 2014. Foto: TASR/AP

Los Angeles 10. júla (TASR) - Popová hviezda Justin Bieber nenamietal v stredu na súde proti odsúdeniu za prečin vandalstva, hádzanie vajec na susedov dom, a dostal za to dvojročný podmienečný trest. Oznámil to prokurátor kalifornského okresu Los Angeles, na ktorého sa odvolala tlačová agentúra Reuters.

Dvadsaťročnému Bieberovi, ktorý nebol na súde prítomný, nariadili takisto zaplatiť odškodné vo výške 80.900 dolárov, odpracovať päť dní verejnoprospešných prác a absolvovať celý program na ovládanie hnevu.

"Justin je rád, že sa záležitosť vyriešila a má to už za sebou," uviedli vo vyhlásení Bieberovi právni zástupcovia. "Bude pokračovať ďalej a sústredí sa na svoju kariéru a hudbu," dodali.

Svetoznámy kanadský spevák, ktorého hitom je napríklad skladba Boyfriend, bol obvinený z hádzania vajec na susedov dom počas hádky v januári tohto roka. Incident sa stal v luxusnom meste Calabasas v okrese Los Angeles, kde Bieber býval.

Vyšetrovatelia prehľadali po incidente Bieberov dom a zatkli jeho priateľa, rappera Lil Za, keďže mal pri sebe drogy.

Incident bol prvým z celej série zatknutí a problémov so zákonom vtedajšieho tínedžera. Neskôr ho totiž zatkli a obvinili za jazdu pod vplyvom omamnej látky v Miami Beach, ale obvinili ho aj za napadnutie vodiča limuzíny v kanadskom Toronte.

Nie je známe, ako môže tento trest ovplyvniť prípady v Miami Beach a Toronte.

Spevák mohol čeliť obvineniu zo závažného trestného činu, keby škody na dome prekročili sumu 20.000 dolárov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.