Samsung prerušil spoluprácu s čínskym dodávateľom pre detskú prácu

Soul 14. júla (TASR) - Juhokórejský výrobca elektroniky Samsung Electronics prerušil spoluprácu s čínskym dodávateľom Dongguan Shinyang Electronics Company pre podozrenie z detskej práce. Informovala o tom agentúra AP.

Foto: TASR/AP

Najväčší výrobca smartfónov dnes na svojej internetovej stránke uviedol, že narazil na možné dôkazy o detskej práci a nelegálnom nábore zamestnancov v Dongguan Shinyang Electronics.

Samsung už minulý týždeň avizoval, že preskúma situáciu v čínskej firme. Dôvodom je správa organizácie China Labor Watch so sídlom v New Yorku, podľa ktorej čínsky výrobca komponentov pre mobilné telefóny zamestnal najmenej päť detí mladších ako 16 rokov.

Podľa China Labor Watch tieto deti a ďalší mladí ľudia vo veku do 18 rokov pracovali v čínskej firme tri až šesť mesiacov, aby jej pomohli uspokojiť veľký dopyt. Firma im pritom platila len za 10 hodín, hoci denne odpracovali 11 hodín.

Správa uvádza detaily o 15 prípadoch porušenia pracovného poriadku, ktoré organizácia odhalila počas vyšetrovania. Týkajú sa detskej práce, absencie školenia o bezpečnosti pri práci, nepreplácania nadčasov a tiež žiadneho sociálneho zabezpečenia pre dočasných zamestnancov na dobu určitú, ktorí tvoria minimálne 40 % z 1200 zamestnancov čínskej firmy.

China Labor Watch zverejnila svoju správu krátko po tom, ako Samsung na základe vlastného auditu u stoviek čínskych dodávateľov oznámil, že pre neho deti nepracujú.

Samsung zároveň informoval, že podozrenie z detskej práce už preverujú čínske úrady a ak sa potvrdí, natrvalo zruší spoluprácu s firmou Dongguan Shinyang Electronics.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.