Dohoda vedenia Alitalie s odbormi prinesie arabský kapitál

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Rím 14. júla (TASR) - Vedenie talianskej Alitalie sa dohodlo s odborovými organizáciami na podmienkach vstupu arabských aerolínií Etihad Airways do spoločnosti, ktorá už dlhšie bojuje o prežitie. DPA sa odvoláva na vyjadrenie šéfa Alitalie Gabrieleho Del Torchia. Manažér vo vyhlásení vydanom v nedeľu (13.7.) večer v Ríme uviedol, že zhoda s odbormi je ďalším rozhodujúcim krokom na ceste, ktorú si osobne želá, a v krátkom čase "nám prinesie uzavretie strategickej aliancie s Etihad Airways".

Očakáva sa, že vstupom arabskej spoločnosti do Alitalie zanikne v nej viac ako 2000 pracovných miest. Takmer všetky odborové organizácie, ktoré pôsobia v Alitalii, súhlasili s podmienkami, iba jedna si zobrala čas na premyslenie postoja k nim. Torchio dodal, že prepúšťanie v Alitalii bude bolestné, ale nevyhnutné. Prijatie návrhov strategického partnera však zachová v nej okolo 11.000 pracovných miest.

Vedenia oboch aerolínií sa minulý mesiac dohodli, že Etihad prevezme v Alitalii 49-% účastnícky podiel. Arabi, ktorí sú podielnikmi aj v nemeckej leteckej spoločnosti Air Berlin, predovšetkým žiadali, aby sa počet zamestnancov Alitalie zo súčasných 13.000 časom citeľne znížil.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.