PRAVDA: Kauzu odpočúvania drží Čentéš v šuplíku

Foto: Logo Pravda

Bratislava 8. augusta (TASR) - Už tri roky vyšetruje prokurátor kauzu odpočúvania novinárov denníka PRAVDA, riaditeľa TA3 a desiatok nevinných civilistov vojenskými agentmi, píše dnešná PRAVDA.

Škandál s odpočúvaním sa stal za vlády Ivety Radičovej. Prípad podľa denníka dozoruje prokurátor Jozef Čentéš. Námestník generálneho prokurátora Peter Šufliarsky mu nariadil, aby konanie uzavrel do konca septembra. Šufliarskeho príkaz prišiel po tom, ako koncom júla minister obrany Martin Glváč upozornil na pomalé vyšetrovanie tejto kauzy. Vo veci je obvinený bývalý šéf Vojenského obranného spravodajstva Pavol Brychta a ďalší štyria vojenskí agenti. Aféra s odpočúvaním sa prevalila v novembri 2011, keď ministerstvu obrany a vojenským tajným šéfoval člen SaS Ľubomír Galko. Informácie priniesol denník na prvej až tretej strane v článku s názvom "Kauzu odpočúvania drží Čentéš v šuplíku".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.