Labáthová s Daabousovou vyrovnali slovenské maximum v pároch

Berlín 16. augusta (TASR) - Slovenské akvabely Jana Labáthová s Naďou Daabousovou obsadili vo finále súťaže dvojíc na 32. ME v plaveckých športoch v Berlíne 12. miesto s celkovým ziskom 153,5382 bodu. Zverenky trénerov Gábora a Nory Szauderovcov tak v nemeckej metropole vyrovnali slovenské maximum v pároch. Veronika Feriancová s Katarínou Havlíkovou boli dvanáste na ME 2004 v Madride rovnako ako Mária Dzureková s Luciou Habovou o dva roky neskôr na európskom šampionáte v Budapešti.

Labáthová s Daabosuovou si po sobotňajšom 12-člennom finále udržali pozíciu z kvalifikácie. Za voľnú zostavu na hudbu The Mystery Of Bulgarian Voices zo soundtracku Alone in the dark dostali od rozhodkýň jedenástu najvyššiu známku 77,8000 bodu a predstihli Izraelčanky, no tie mali lepšie ohodnotený technický program a tak v konečnom účtovaní skončili pred slovenským duom. Zo zisku zlata sa podľa očakávania tešili favorizované Rusky Darija Korobovová a Svetlana Kolesničenková, ktoré celkovo získali 188,0391 bodu. Striebro putuje na Ukrajinu zásluhou Lolity Ananasovej s Annou Vološynovou, bronz vybojovali Španielky Ona Carbonellová, a Paula Klamburgová.

Nora Szauder bola s vystúpením Labáthovej s Daabousovou vo finále veľmi spokojná. "Jánka s Naďou nás veľmi potešili, pretože vo finále predviedli ešte lepšiu voľnú zostavu ako v kvalifikácii. Trochu som mala obavy, či ustoja ten tlak, no zvládli to na jednotku. Boli ešte kompaktnejšie a presvedčivejšie ako v semifinále, opäť dostali vyššiu známku ako Izraelčanky. Po skončení šampionátu budú mať dva týždne voľno a potom začneme s prípravou na septembrový Svetový pohár v kanadskom Quebecu. V roku 2015 sú prioritou MS v ruskej Kazani, ktoré budú veľmi dôležité aj z hľadiska OH 2016 v Riu de Janeiro," povedala pre TASR trénerka slovenských reprezentantiek.

Výsledky finále súťaže dvojíc:
1. Darija Korobovová, Svetlana Kolesničenková (Rus.) 188,0391,
2. Lolita Ananasová, Anna Vološynová (Ukr.) 181,8483,
3. Ona Carbonellová, Paula Klamburgová (Šp.) 181,2331..
12. Jana LABÁTHOVÁ, Naďa DAABOUSOVÁ (SR) 153,5382

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.