Deti sa na IT workshope zoznámia s triedou budúcnosti

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 18. augusta (TASR) - Malí študenti si v rámci Detskej Univerzity Komenského vyskúšajú, ako prebieha moderné vyučovanie v škole 21. storočia. Na deti čakajú nielen špičkoví IT odborníci, ale aj skúsený pedagóg Peter Pallo. Ukáže im, aké výhody má využitie technológií na hodine matematiky, slovenčiny či prírodovedy. Workshop sa uskutoční dnes a v utorok (19. 8.).

"V modernej triede by nemali chýbať špičkové technológie a mobilné zariadenia, ktoré sú dnes už bežnou súčasťou života mladej generácie," uviedol generálny riaditeľ v spoločnosti DATALAN Marek Paščák. Ako dodal, modernizácia výučby, ktorá posunie vzdelávanie na vyššiu úroveň, je jednou z ich dlhodobých priorít. "Osobne som rád, že aj formou workshopu môžeme malým študentom ukázať, aké využitie majú technológie v praxi a aké nové možnosti im v budúcom štúdiu otvárajú," dodal.

V rámci IT workshopu na deti čaká tiež diskusia na tému, ako sa tvoria hry pre PC a hracie konzoly, ako aj možnosť vyskúšať si horúce herné novinky. Vďaka technologickým expertom sa tiež dozvedia viac napr. o oblastiach Big Data a Open Data, ktoré majú veľký potenciál práve pre oblasť školstva. "Projekt Detskej Univerzity Komenského, ktorý prináša celkom inú formu vzdelávania, je nám v Microsoft Slovakia veľmi blízky. Sme radi, že sa aj my môžeme zapojiť do dvanásteho ročníka, a priniesť tak deťom možnosť nielen zažiť niečo nové, ale aj vidieť, ako to vo významnej IT spoločnosti, akou je Microsoft, funguje," uviedla riaditeľka pre oblasť školstva v spoločnosti Microsoft Slovakia Marcela Havrilová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.