Indonézia: 13 z 15 nezvestných po potopení výletnej lode vylovili z mo

Zachránení turisti z potopenej lode v opatere lekárov. Foto: TASR/AP

Jakarta 18. augusta (TASR) - Zlé počasie dnes marilo zúfalé pátranie po zvyšných dvoch nezvestných zahraničných turistoch, Holanďanovi a Talianke, s ktorými sa v sobotu potopil čln počas plavby medzi ostrovmi na východe Indonézie. Ďalších 13 nezvestných ľudí - ôsmich cudzincov a celú posádku - vylovili dnes skoro ráno z mora živých, informovali tamojšie úrady.

Malá výletná loď s 20 zahraničnými turistami a päťčlennou indonézskou posádkou sa potopila v sobotu večer medzi ostrovmi Lombok a Komodo po náraze na útes. Desiatich turistov zachránili už v nedeľu. Ďalších 13 ľudí našli dnes rybári plávať v záchranných vestách v mori asi 43 kilometrov od miesta, kde sa potopila ich loď. V súčasnosti sa nachádzajú v nemocničnom ošetrovaní. Medzi zachránenými sú podľa agentúry Reuters turisti z Holandska, Nemecka, Talianska, Nemecka, Španielska a Nového Zélandu.

Manažér spoločnosti, ktorá prevádzkuje potopenú výletnú loď, uviedol, že bola na trojdňovej plavbe z Bali, obľúbenej turistickej destinácie, na ostrovy Komodo, ktoré preslávili komodské varany. Tieto jaštery dosahujú dĺžku dva až tri metre a hmotnosť 150 kilometrov. Žijú v tamojšej voľnej prírode a priťahujú mnoho turistov.

Loď podľa manažéra spoločnosti stroskotala za búrlivého počasia, keď ju trojmetrová vlna strhla na útesy, kde sa potopila. Zlé počasie sťažuje snahy nájsť posledných dvoch nezvestných turistov, informovala agentúra Associated Press.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.