V Skalici hľadajú Naj babičku 2014

Ilustračné foto Foto: TASR/Milan Kapusta

Skalica 18. augusta (TASR) – Prvý ročník súťaže Naj babička vyhlásili v Skalici. Do 10. septembra sa do nej môžu prihlásiť staré mamy, ktoré dosiahli vek nad 60 rokov a majú aspoň jedno vnúča. Víťazka získa okrem titulu finančnú odmenu 333 eur.

Cieľom projektu je podpora seniorov, rodinných a medzigeneračných vzťahov. Babičky budú o titul súťažiť vo viacerých disciplínach, prvou bude vlastná prezentácia – môžu priniesť a porozprávať o rodinných fotografiách, ukázať ručné práce, prezentovať svoje hobby alebo výrobky z vlastnej kuchyne. Nasledovať bude vedomostný test o meste Skalica, potom rozhovor s moderátorom súťaže, voľná disciplína, kde sa predstavia tancom, spevom, prednesom či cvičením. Záverom súťaže bude promenáda v spoločenských šatách.

"Babičky sa môžu prihlásiť samé, alebo ich môžu prihlásiť vnúčatá, príbuzní či známi. Porota bude hodnotiť prezentáciu šikovnosti, umu a zručnosti, zmysel pre humor, lásku k rodine a k vnúčatám, životné skúsenosti. Súťaž organizuje oddelenie sociálnej starostlivosti a zdravotníctva MsÚ v Skalici pri príležitosti októbra - Mesiaca úcty k starším a uskutoční sa 5. novembra," informovala Renáta Fašurová z Mestského úradu v Skalici.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.